16 września 2022r. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły brali udział w wycieczce do Biskupina. W dniach 14-18 września odbywał się tam XXVII Festyn Archeologiczny, poświęcony „Matce Naturze w różnych odsłonach”.  Uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się, jak w przeszłości ludzie postrzegali przyrodę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw wykorzystując różne dostępne surowce.  Dzieci mogły obejrzeć narzędzia wytwarzane z drewna, krzemienia, kości czy poroża. Poznały także sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin i ozdób. Słuchały opowieści o wierzeniach związanych z siłami natury, ich różnych wcieleniach i obliczach oraz związanych z nimi rytuałach.

Naukowcy z różnych dziedzin przyrodniczych prezentowali, w jaki sposób życie i działalność człowieka wpływały na przyrodę kiedyś i obecnie.

Osada w Biskupinie wypełniona była niesamowitą muzyką graną na średniowiecznych instrumentach, różnorodnymi kramami, w których odbywały się warsztaty i pokazy naukowe, mieszkańcami starego grodu spacerującymi między tłumem ludzi z całej Polski. Na pewno była to wyjątkowa i niezapomniana lekcja historii.