W dniach 19-24 września 2022 r. w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku obchodzony był III Tydzień Szczęścia w Szkole. Tegoroczne hasło brzmiało: Dbajmy o dobre relacje. Każdy dzień zwracał uwagę na inne sprawy. W ramach tego czasu, uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz liceum uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe integracyjnym. Jak widać na zdjęciach, była to świetna przygoda.

Uczniowie młodszych klas w poniedziałek skupili swoją uwagę na byciu blisko natury. Wszyscy ubrali się na zielono, byli na spacerze w parku i obserwowali przyrodę oraz pogodę. Dzieci przyniosły do klas kwiaty doniczkowe oraz rośliny, które wspólnie zasadziły w szkolnym ogrodzie.

We wtorek tematem przewodnim była integracja – klasy I-III dołączyły do starszych kolegów przebywających na zielonej szkole w Jarosławcu. Była to przygoda pełna radości, wspólnej zabawy i ciekawych doświadczeń.

 

Środa upłynęła w duchu przyjaźni i koleżeństwa. Na ubraniach gościł kolor czerwony. Każdy przyniósł  dla wylosowanej wcześniej osoby z klasy własnoręcznie przygotowany drobny upominek. Były to np. laurki, obrazki, miłe listy, papierowe kwiatki, wachlarze, samoloty. Wszystko zależało od inwencji twórczej uczniów.

Czwartek to „Dzień dobrego słowa i pozytywnych relacji”. Tego dnia w szkole zrobiło się żółto. W czasie lekcji wykonano żółte emotikonki i serduszka, na których zostały zapisane budujące słowa i ich symbole. Następnie zawieszono te prace w galerii szkolnej. Uczniowie liceum zaprosili nauczycieli, koleżanki i kolegów na własnoręcznie przygotowaną i upieczoną pizzę. Odbyły się też zajęcia z pedagogami i psychologiem, których efektem są projekty zespołowe – drzewa klasowe, na których zawisły karteczki z pozytywnymi hasłami.

Piątek to „Dzień dobrego humoru”. Społeczność szkolna miała za zadanie ubrać się kolorowo. Tego dnia wszyscy na lekcjach opowiadali żarty, śpiewali piosenki, czytali wesołe opowiadania lub recytowali wiersze z humorem oraz oglądali urywki śmiesznych filmików.

Tydzień ten przypomina nam o tym jak ważne w naszym życiu są relacje. Dbajmy o nie, nie tylko od święta!

 

Więcej zdjęć z Tygodnia Szczęścia w szkole oraz Zielonej Szkoły w Jarosławcu można zobaczyć na naszym profilu Facebook