DCIM100MEDIADJI_0924.JPG


Dzień Liczby Pi nie ma przypadkowej daty. Każdego roku jest to 14 marca, ponieważ w USA dzień ten zapisuje się „3.14”, czyli dokładnie tak, jak wygląda dziesiętne rozwinięcie liczby Pi. A jak świętować? Najlepiej poprzez wspólną zabawę!

Ten wyjątkowy dzień zaczął się w naszej Szkole Konkursem Logicznego Myślenia, w którym uczestnicy klas 4-8 SP oraz LO zmagali się z zadaniami niekoniecznie trudnymi. Następnie klasa 4LO wyruszyła wraz z fotografem z SOK w plener , by złapać Matematykę w obiektyw.

Podczas integracyjnej zabawy klas 6-8 SP wysłuchaliśmy ciekawostek o liczbie Pi i obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Michała – ucz.kl.8a.
Wyłoniliśmy też talenty w dwóch kategoriach:
– Mistrzynią Pi-pamięci, która zapamiętała i wyrecytowała 104 cyfry po przecinku została Lukrecja z kl.7a
– Mistrzynią najdłuższego kręcenia Hula Hop została Martyna z kl.7a
Wykorzystując pierwszy, tak ciepły wiosenny dzień zrobiliśmy wyjątkowe wspólne zdjęcie, które możecie podziwiać w galerii.
A na koniec klasa 3 LO przygotowała dla całej społeczności szkolnej wspaniałą niespodziankę, w postaci smacznej PI-zzy!

Udowodniliśmy wszystkim, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, “suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę licząc, że ten dzień – 14 marca- będzie zawsze w STO wyjątkowy tak, jak wyjątkowa jest liczba Pi.

Nauczycielki Matematyki

Dzień Liczby Pi w Zespole Szkół STO w Słupsku

Dzień Liczby Pi - ujęcia z drona