W tym roku po raz kolejny drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Odysei Umysłu. 11 marca, 7 drużyn pod kierunkiem Marzeny Burczyk, Beaty Zawadzkiej, Agaty Grochowskiej, Ewy Krefty i Lidii Płoszczańskiej oraz pana Bartosza Kowalskiego, zaprezentowało się podczas Regionalnych Eliminacji Odysei Umysłu w Gdańsku, w tym drużyna juniorska, która nie podlegała jeszcze ocenie. Z sześciu ocenianych drużyn, cztery awansowały do Ogólnopolskich Finałów w Gdyni, które odbyły się w dniach 24-25 marca.
LAUREATAMI II STOPNIA KONKURSU ODYSEJA UMYSŁU (3 miejsce) NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM ZOSTALI UCZNIOWIE KLASY V, I SPOŁECZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W SŁUPSKU.
Dzieci mają szansę zaprezentować się na EUROFESTIWALU ODYSEI UMYSŁU, który odbędzie się tym razem w Niemczech w okolicach Berlina, w dniach 27.04-02.05.2018 roku i zwracają się do wszystkich o pomoc w sfinansowaniu wyjazdu. Koszt wyniesie około 15.000 zł. Chętnie umieścimy informację o sponsorach w lokalnych mediach oraz na koszulkach, które będziemy nosić w podroży, w trakcie prezentacji i w miejscu zakwaterowania. Każda złotówka przybliża nas do wymarzonego celu!
Prosimy o wpłaty na konto Społecznego Towarzystwa Oświatowego (Organizacja Pożytku Publicznego) do dnia 10 kwietnia 2018 r.
PKO BP: 32 1020 4649 0000 7402 0127 4638
Z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – Odyseja Umysłu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną do tej pory pomoc oraz za wszelkie, nawet najdrobniejsze wpłaty.