W lutym uczestniczyłam w międzynarodowej wymianie uczniowskiej z Gimnazjum w Dornstetten. Ten tygodniowy pobyt w Niemczech okazał się być nie tylko doświadczeniem językowym, a również świetną zabawą, integracją z innymi, poznawaniem nowych ludzi i różnych nieznanych mi wcześniej niemieckich słów. Ponadto wyjazd ten pozwolił mi zapoznać się z niemiecką kulturą od środka, jak i zwiedzić piękne niemiecka miasteczka.

Wymiana uczniowska, w której miałam szansę wziąć udział, była niesamowitym przeżyciem. Mogłam uczestniczyć w wyprawie po zaśnieżonych górach Schwarzwaldzkiego Parku Narodowego, czy też spróbować tradycyjnych dla tamtej części Niemiec dań.
Razem z moją nową koleżanką wspaniale się bawiłyśmy , spotkało nas też wiele niezapomnianych przygód.
Wyjazd ten pozwolił mi zawrzeć nowe, międzynarodowe przyjaźnie oraz poznać kulturę tego kraju , praktykować język niemiecki. .Dlatego cieszę się, iż wzięłam udział w tak niezwykłym wydarzeniu i chciałabym to jeszcze powtórzyć.

Wymiana z uczniami z Gimnazjum w Dornstetten okazała się wspaniałą przygodą. Zostaliśmy mile przyjęci przez naszych partnerów z wymiany i ich rodziców. Wycieczki były atrakcyjne, a przy tym pouczające . Z niecierpliwością czekam na przyjazd koleżanek i kolegów z Niemiec do Słupska.

Byłem po raz pierwszy na wymianie polsko-niemieckiej. Było cudownie. Byli tam wspaniali, życzliwi ludzie. Było dużo śmiechu, a przede wszystkim łatwiej za granicą nauczyć się obcego języka. Każdy dzień przynosił coś nowego. Teraz Niemcy przyjeżdżają do nas. Mam nadzieję, że będzie też super. Nie wyobrażam sobie, żebym za rok nie pojechał.

W dniach od 02.02.-08.02. brałem udział w wymianie polsko-niemieckiej. Rodzina, u której gościłem, przywitała mnie bardzo serdecznie.
Codziennie jeździliśmy na wycieczki, m.in. do Parlamentu Europejskiego do Strasbourga oraz do Karlsruhe. Mieliśmy tez sporo atrakcji takich jak np. wieczór na kręgielni, pobyt w aquaparku.

Teraz czekam z niecierpliwością na swojego przyjaciela w Polsce.
Wyjazd na wymianę bardzo mi się podobał. Poznałam wiele miłych osób i nawiązałam dużo nowych przyjaźni. Program był bardzo ciekawy , a najbardziej podobała mi się wycieczka do Strasbourga, gdzie mogłam zwiedzić Parlament Europejski i przez chwilę obserwować obrady młodych ludzi.

W trakcie wymiany prowadziłam wiele rozmów z nowymi przyjaciółmi. Dowiedziałam się też, jak żyją Niemcy, poznałam ich kulturę i tradycyjne dania.
Bardzo chciałabym powtórzyć to doświadczenie, jeśli będę miała taką możliwość.
Wymiana była super. Podobały nam się zajęcia w grupach mieszanych, podczas których wykonywaliśmy plakaty o zwierzętach mieszkających w Schwarzwaldzie. Dzięki tym projektom dowiedziałyśmy się wiele o florze i faunie w tym regionie. Cały pobyt był super. Program był również ciekawy, a do tego mamy nowe przyjaźnie i wiele niezapomnianych, pięknych chwil.