I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zjednoczonej Europy
to jedna z najstarszych placówek niepublicznych
w Polsce.

Proponujemy dla naszych uczniów:

 • naukę w klasach do 18 osób,
 • naukę dwóch języków obcych: język angielski w wymiarze 5 godzin tygodniowo
  język niemiecki w wymiarze 2 godzin tygodniowo
 • wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
 • wyjazdy integracyjne,
 • ciekawe spotkania,
 • stałą opiekę psychologa,
 • małe klasy sprzyjające indywidualizacji pracy z uczniem, wykorzystanie aktywizujących form nauczania oraz nowoczesnych metod pracy,
 • zajęcia z asertywności i profilaktyki uzależnień,
 • stypendia dla uczniów najzdolniejszych.

ZAPEWNIAMY

 • rzetelne przygotowanie do matury (100% naszych maturzystów zdaje egzaminy),
 • życzliwość, wzajemne poszanowanie, dobrą atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa,
 • solidne przygotowanie do podjęcia nauki na najlepszych uczelniach w kraju i za granicą,
 • kształcenie umiejętności słuchania drugiego człowieka i rozwiązywania problemów drogą mediacji i negocjacji,
 • kształcenie umiejętności pracy w zespole, projektowania, organizowania swoich działań i pracy oraz publicznego prezentowania efektów pracy,
 • przygotowanie do konkursów i olimpiad przedmiotowych,
 • wykształcenie człowieka odpowiedzialnego i przede wszystkim wrażliwego społecznie,
 • możliwość korzystania ze szkolnej biblioteki.

Oferta 

I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego

na rok szkolny 2023/2024

 

O szkole

Jesteśmy niewielką, kameralną szkołą. Dzięki temu możemy łatwiej i lepiej zadbać o to, co dla nas najważniejsze – bezpieczeństwo ucznia i jego dobre samopoczucie.

Staramy się dbać o dobre relacje zarówno między samymi uczniami, jak i między uczniami a nauczycielami. Chcemy, by naszym wspólnym celem była dobra i przyjazna atmosfera, dzięki której czas spędzony w szkole będzie przyjemny i pożyteczny. Każdego z uczniów traktujemy indywidualnie, z uwzględnieniem jego możliwości. Nikt nie jest anonimowy, nie ginie w tłumie. Zapewniamy naukę w małych zespołach, dzięki czemu mamy możliwość podążania za uczniem i jego wyborami.

Nasza szkoła od wielu lat wychowuje młode pokolenia do świadomego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie demokratycznym, szanującym podstawowe prawa do szeroko rozumianej wolności i tolerancji. Wieloletnie doświadczenie kadry ma wpływ na jakość i sposób przekazywanej wiedzy oraz na kształtowanie postaw młodzieży. Ciekawie poprowadzone lekcje, rozmowy i dyskusje oraz spotkania z zaproszonymi specjalistami podnoszą poziom nie tylko wiedzy uczniów, ale też ich świadomości życiowej.

Oferta

Nie masz pewności, kim chcesz zostać w przyszłości, a zależy Ci na solidnym przygotowaniu się do wejścia w dorosłość? A może wiesz dokładnie, jaką ścieżką chcesz podążać, interesuje Cię matematyka lub fizyka albo coś z zakresu przedmiotów humanistycznych? U nas znajdziesz różne możliwości!

Nasza propozycja obejmuje dwa profile – politechniczny i społeczny. W zależności od liczby zgłoszeń mogą one funkcjonować w formie jednej lub dwóch klas, maksymalnie po 18 osób.

W profilu politechnicznym planujemy rozszerzenia z matematyki i fizyki, natomiast w profilu społecznym z języka polskiego i geografii. Mając na uwadze indywidualne predyspozycje uczniów, umożliwiamy też pewną swobodę w wyborze wyżej wymienionych rozszerzeń. Oznacza to następujące dodatkowe możliwości (niezależnie od wybranego profilu, uwarunkowane liczbą chętnych): rozszerzenie z matematyki i geografii, rozszerzenie z fizyki i geografii, rozszerzenie z fizyki i języka polskiego.

Języki obce

Niezależnie od profilu każdy uczeń naszej szkoły realizuje język angielski na poziomie rozszerzonym.

Ponadto każdy uczy się jednego dodatkowego języka nowożytnego (od podstaw lub kontynuując naukę) spośród wymienionych: język niemiecki, język francuski, język rosyjski. Możliwość ta będzie uzależniona od indywidualnych predyspozycji ucznia oraz liczby chętnych do danej grupy.

W ramach nauki języków obcych uczniowie mają możliwość przygotowania się do różnych certyfikatów językowych tj. Cambridge (FCA, CAE). Goethe Zertifikat (A1-B2)

Konsultacje oraz zajęcia dodatkowe

Konsultacje (1 godzina w tygodniu) są to dodatkowe, bezpłatne spotkania z nauczycielem każdego przedmiotu, które mają być pomocne w przypadku nieobecności ucznia lub kiedy potrzebuje on po prostu dodatkowych wyjaśnień. Zależy nam na tym, by nasi uczniowie nie musieli korzystać z korepetycji. W trakcie tych spotkań jest też możliwość przygotowywania się do olimpiad przedmiotowych.

Szkoła nowych możliwości

Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy w sali lekcyjnej. Udział naszych uczniów w wyjściach do różnych instytucji, ciekawych wycieczkach, wyjazdach krajowych i zagranicznych pozwala w praktyce nabywać umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. W ostatnich latach udało nam się odwiedzić m.in. Pekin, Nowy Jork, Londyn, Edynburg, Wiedeń. Szkoła jest miejscem inspiracji młodego człowieka, poszerzania jego horyzontów i rozwijania jego pasji. U nas jest to możliwe, ba, nawet oczywiste!

Na terenie szkoły cyklicznie organizujemy różnego rodzaju wydarzenia. Przykładem takich działań są: Jesienne Spotkania z Poezją, Tydzień Szczęścia, Dzień Języków Obcych, Święto Liczby Pi, Święto Szkoły. Stają się one świetną okazją do zaprezentowania swoich talentów, integracji całej społeczności szkolnej oraz dobrej zabawy.

Stań się jednym z nas!

Zapraszamy Cię do naszej szkoły, by wspólnie tworzyć, odkrywać i doświadczać piękna otaczającego nas świata!

 

Tymczasem możesz zobaczyć „co u nas słychać” na Facebooku: www.facebook.com/STOSlupsk

 

JEŚLI ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA – NAPISZ DO NAS MAILA

sg@spoleczna.slupsk.pl  lub zadzwoń tel. 690 933 340

CZEKAMY NA CIEBIE I ZAPRASZAMY!