23 marca 2023 roku o godz. 12.00 w naszej szkole odbyły się

I Międzyszkolne Potyczki Językowe

pod patronatem Prezydentki Miasta Słupska, Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów ze słupskich i okolicznych szkół podstawowych.

Turniej dotyczył trzech różnych, niezależnych dziedzin wiedzy. Uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza ortografii”, sprawdzając swoje umiejętności ortograficzne w dyktandzie
o dużym stopniu trudności. Wykazali się znajomością języka angielskiego w Konkursie Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii i USA, a także chętnie wzięli udział w Konkursie Językowo-Plastycznym z Języka Niemieckiego. Po wykonaniu przygotowanych dla nich zadań, uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą szkoły, zwiedzić budynek Słupskiego Ośrodka Kultury i skosztować pysznych ciast upieczonych przez uzdolnioną kulinarnie młodzież i ich rodziców. W oczekiwaniu na wyniki młodzież korzystała z sali relaksu, sali gier planszowych oraz mogła obserwować doświadczenia fizyczne oraz chemiczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

​O godzinie 14.30 nastąpiła uroczysta gala wręczenia nagród, którą uświetniła swoją obecnością Zastępczyni Prezydentki Miasta Słupska, Pani Marta Makuch. Rozstrzygnięto także Konkurs Literacko-Fotograficzny dotyczący twórczości naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej.

​Zespół Szkół STO w Słupsku zorganizował turniej po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Nauczyciele i dyrekcja mają nadzieję, że wpisze się on na stałe do słupskiego harmonogramu turniejów wiedzy z różnych dziedzin.

W organizacji dzisiejszego wydarzenia wsparł nas także Zarząd Główny Społeczne Towarzystwo Oświatowe za co bardzo dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu oraz sprawnym przeprowadzeniu I Międzyszkolnych Potyczek Językowych.

Zdjęcia: p. Krzysztof Piotrkowski (GP24.pl) oraz materiały własne organizatora